

| Parameter | Value |
|---|---|
| Frequency | 24.576 MHz |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Packaging | Reel |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Frequency Tolerance | 20 ppm ,25 ppm ,50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Supply Current | 23 mA |
| Base Resonator | Crystal |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37373
Ext.Price$0.37373
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37373 | $0.37373 |
| 10 | $0.36499 | $3.64990 |
| 25 | $0.36187 | $9.04675 |
| 50 | $0.35877 | $17.93850 |
| 100 | $0.35570 | $35.57000 |
